Obnovljivi energetski viri so neposredno povezani z obvladovanjem klimatskih sprememb, kot ene izmed prioritetnih usmeritev Evrope. Kako jih vključiti v medpredmetno izobraževanje za trajnostno usmerjeno izobraževanje, bomo skozi prvine kakovostnega učenja povezali dve dimenziji poučevanja in učenja: dimenzijo konkretne izkušnje na eni in abstraktne konceptualizacije na drugi strani ter dimenzija razmišljajočega opazovanja in aktivnega poseganja-eksperimentiranja. Predavanje in pedagoška delavnica bosta podprti s praktičnimi primeri in gradivi načrtovanih medpredmetnih projektnih in raziskovalnih aktivnosti za dijake. Učitelji bodo s skupinskim delom tudi oblikovali ideje za lastno učno prakso.
PREDVIDEN PROGRAM: 19. 9. 2018
14.00 – 14.15 Uvodni pozdrav organizatorja
14.15 – 15.00 Uvodno predavanje: Trajnostni razvoju in uporaba obnovljivih virov energije; red. prof. dr. Karmen Kolnik
15.00 – 15.30 Predstavitev dobre prakse RCERO CELJE, dr. Alenka Sajovic
15.30 – 15.45 Odmor za kavo
15.45 – 16.30 Pedagoška delavnica: oblikovanje idej za projektno in problemsko učno delo za učence SŠ (delo v skupinah)
16.30 – 17.15 Predstavitev rezultatov dela skupin
Dogodek je brezplačen, vendar je število mest omejeno, zato vas prosimo za predhodno prijavo do 12.9.2018. Za uspešno izvedeno delavnico so zaželeni tudi mobilni telefoni. Učitelji bodo prejeli tudi potrdilo o sodelovanju.
Vljudno vabljeni!
Dogodek organizira Informacijska točka Evropske unije Europe Direct Savinjska.
Dogodek delno financira EU.
_________________________
Red . prof. dr. Karmen Kolnik predava in raziskuje na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete ter na Oddelku za razredni pouk Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru. V svoji več kot petintridesetletni pedagoški praksi je delovala v Maturitetni predmetni komisiji za geografijo in Predmetni komisiji nacionalnega preverjanja znanja v osnovni šoli, je stalna strokovna sodelavka ZRS za šolstvo in članica Nacionalne predmetne komisije za geografijo. Pomemben del svojih raziskovalnih interesov usmerja v strokovno izpopolnjevanje učiteljev in prenos sodobnih raziskovalnih spoznanj v pedagoško prakso. Je avtorica in soavtorica didaktičnih kompletov za pouk geografije, znanstvenih člankov s področja trajnostnega izobraževanja ter pedagoških delavnic vseživljenjskega učenja.
dr. Alenka Sajovic, danes zaposlena v podjetju SIMBIO d.o.o., na delovnem mestu razvojne inženirke je kot mlada raziskovalka pod okriljem podjetja Ekoremediacijski tehnološki center zaključila podiplomski študij varstva naravne dediščine na Biotehniški fakulteti v Ljubljani. Njeno doktorsko delo je bilo usmerjeno na področje razvoja poklicnega profila in poklicnih kompetenc naravovarstvenega tehnika. Njene delovne izkušnje vključujejo razvoj in promocijo okolijskih tehnologij, zlasti ekoremediacij, v okviru katerih je bistveno prispevala tudi pri razvoju inovativnih pristopov učenja na tem področju, in sicer tako z razvojem inovativnih učnih poligonov v naravi kot tudi pripravi različnih učnih gradiv.
Datum in čas:
19.9.2018 - 14:00 do 17:30
Kraj:
Celje, učilnica Celjskega mladinskega centra